Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

O nas

Kategoria: Fizyka Atomowa, Fizyka Molekularna, Optyka, Uncategorized

Centrum Fizyki Atomowej, Molekularnej i Optycznej zostało utworzone w 2020 roku jako jedno z działań programu “Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” przyznanego Uniwersytetowi Warszawskiemu przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego [1]. Centrum działa w ramach drugiego Priorytetowego Obszaru Badawczego: “U podstaw mikro i makro świata” [2]. Obszar tych działań skupiony jest na wspieraniu i rozwijaniu dyscyplin o dużym potencjale badawczym, takich jak fizyka atomowa, molekularna i optyczna.

W naszej pracy skupiamy się na wsparciu i integracji lokalnej społeczności naukowej poprzez organizację seminariów i spotkań, promocję inicjatyw studenckich i wydarzeń ogólnowydziałowych oraz wymianę informacji za pośrednictwem strony i Twittera. Mając na uwadze międzynarodowy charakter współczesnej nauki, poprzez programy stypendialne pragniemy umożliwić nawiązanie współpracy oraz przyjazd wybitnych zagranicznych naukowców na wizyty krótko- bądź długookresowe. W zakresie naszych działań znajdzie się również organizacja międzynarodowej szkoły letniej dla studentów i doktorantów zainteresowanych fizyką AMO oraz wsparcie organizacji konferencji naukowych.

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod adresem mailowym: camop@uw.edu.pl 

Zachęcamy również do obejrzenia filmu promocyjnego drugiego Priorytetowego Obszaru Badawczego.

 

[1] https://inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl/program/o-programie/

[2] https://inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl/dzialania/pob/pob2/