Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

O nas

Centrum jest miejscem lokalnej i międzynarodowej współpracy badaczy i badaczek pracujących w dziedzinie fizyki atomowej, molekularnej i optycznej. Wspieramy organizację seminariów, konferencji, warsztatów oraz innych spotkań związanych z fizyką AMO, jak również organizujemy konkursy stypendialne umożliwiające pobyty krótko- i długoterminowe oraz realizację stażu podoktorskiego.

Czytaj więcej

Seminaria

Jako Centrum wspieramy organizację seminariów związanych tematycznie z fizyką AMO - na Uniwersytecie Warszawskim jesteśmy zaangażowani w organizację Seminarium Optycznego oraz Seminarium Informacji Kwantowej. W tej sekcji znajdziecie Państwo informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz nagrania poprzednich.

Czytaj więcej

Najważniejsze badania

Badacze i badaczki zaangażowani w tworzenie naszego Centrum pracują w całym zakresie teoretycznej i doświadczalnej fizyki AMO: od precyzyjnych obliczeń dla atomów, poprzez chłodzenie molekuł, po uruchomienie dwóch testowych systemy służące do Kwantowej Dystrybucji Klucza. Tu znajdą Państwo listę najważniejszych publikacji z ostatnich miesięcy.

Czytaj więcej